Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalni napastnicy zatrzymani

Data publikacji 23.12.2007

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domu przy ul. Abramowskiej i pobili 85-letniego właściciela posesji. Mężczyzna w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Sprawcy usłyszeli zarzuty; usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek 21 grudnia br. Około godz. 23.30 policjanci zostali wezwani na ul. Abramowicką, gdzie według informacji przekazanej od dzwoniącej pod numer 997 anonimowej osoby, nieznani sprawcy włamali się do jednego z domów. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce przy ogrodzeniu budynku zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu próbował się z kimś telefonicznie skontaktować. Został zatrzymany. Jak się okazało mężczyzna usiłował ostrzec będących wewnątrz mieszkania pozostałych napastników. Policjanci zatrzymali jednego z nich, drugi zdołał uciec. W domu znajdował się pobity przez sprawców 85-letni właściciel mieszkania. Starszy pan miał zakrwawioną twarz, rozciętą głowę. Mężczyzna został odwieziony do szpitala. Jego stan lekarze określają jako ciężki.

Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy po wejściu do mieszkania przeszukali pomieszczenia. Kiedy nie znaleźli niczego wartościowego obudzili śpiącego staruszka i zażądali od niego pieniędzy. Mężczyzna w obawie o swoje życie wydał im 300 zł. To jednak nie wystarczyło sprawcom. Zaczęli bić ofiarę pięściami i najprawdopodobniej ciężkim przedmiotem po głowie, żądając więcej pieniędzy.

Dwaj zatrzymali mężczyźni; 20-letni Michał K. i jego rówieśnik Marcin B. Dzisiaj usłyszą zarzuty usiłowania zabójstwa i rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności. Policja poszukuje trzeciego sprawcy.

Powrót na górę strony