Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy policjanci nagrodzeni przez Komendanta Głównego Policji

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk nagrodził policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Wyróżnieni to policjanci z wydziału kryminalnego, którzy rozwiązali sprawę zabójstwa z kwietnia tego roku. W imieniu Generała nagrody wręczył stróżom prawa Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

Stróże prawa otrzymali nagrody pieniężne za szczególne zaangażowanie w służbie i rozwiązanie skomplikowanej sprawy zabójstwa, do którego doszło w Gliwicach. W kwietniu, na brzegu rzeki Kłodnicy znaleziono walizkę, w której znajdowały się zwłoki nieznanego wówczas mężczyzny. Policjanci szybko ustalili, kim była ofiara i już po dwóch dniach zatrzymali podejrzanego o popełnienie tego makabrycznego czynu.

Skuteczne działanie policjantów docenił Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, który wyróżnił pięciu kryminalnych z gliwickiej jednostki policji nagrodami pieniężnymi. W imieniu Generała nagrody wręczył stróżom prawa Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński w obecności swojego zastępcy nadkom. Mariusza Krzystyniaka, nadzorującego pion kryminalny. W uroczystości udział wzięli również: Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Katarzyna Żurowska oraz Komendant Miejski Policji w Gliwicach insp. Dariusz Augustyniak.

(KWP w Katowicach / ms)

  • uroczystość wręczenia nagród #1
  • uroczystość wręczenia nagród #2
  • uroczystość wręczenia nagród #3
  • uroczystość wręczenia nagród #4
  • uroczystość wręczenia nagród #5
  • uroczystość wręczenia nagród #6
Powrót na górę strony