Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczają 53. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki

Data publikacji 01.06.2016

Opolscy policjanci po raz kolejny zabezpieczają Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Do niedzieli nad bezpieczeństwem mieszkańców Opolszczyzny i gości spoza województwa, czuwać będą funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji i kryminalni. Na czas festiwalu zostanie też zmieniona organizacja ruchu w okolicy amfiteatru.

Opolscy policjanci podczas trwania festiwalu czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców i przybyłych gości. Na ulicach miasta będzie więcej policyjnych patroli pieszych, zmotoryzowanych a także funkcjonariuszy z drużyny rowerowej. Jak co roku w tych dniach, na terenie miasta pojawi się więcej pojazdów i pieszych. Policjanci ruchu drogowego będą informować o występujących utrudnieniach na drodze oraz o możliwości dojazdu do miejsc parkingowych.

Na czas trwania koncertów zostanie wyłączona z ruchu część sąsiadującej z amfiteatrem ulicy Barlickiego od ulicy Powstańców Śląskich do Ostrówka. Z tych samych względów na czas koncertów 53 KFPP oraz prób wyłączony zostanie w całości parking sąsiadujący z amfiteatrem.

W związku z tym prosimy osoby udające się na koncerty o rozważenie możliwości dojścia na koncert pieszo lub środkami komunikacji publicznej. Parkowanie w sąsiedztwie amfiteatru może być utrudnione.

Przypominamy również, że imprezy masowe mogą przyciągnąć złodziei kieszonkowych czy włamywaczy. Aby nie paść ofiarą kieszonkowców, najlepiej wybierając się na koncerty i pokazy, nie zabierać ze sobą zbędnej gotówki czy wartościowych przedmiotów. Osoby, które przyjadą oglądać festiwal samochodami, proszone są o nie pozostawianie w nich toreb, dokumentów czy innych wartościowych rzeczy.

(KWP Opole / mm)

Powrót na górę strony