Podejrzany o zabójstwo zatrzymany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany

Lubuscy policjanci wytypowali i zatrzymali osobę podejrzaną o zabójstwo 18-latki z Kostrzyna. Bardzo intensywnie prowadzone działania śledczych pozwoliły na przedstawienie 27-latkowi zarzutu zabójstwa. Policja i Prokuratura będą wnioskowały o aresztowanie mężczyzny, który przyznał się już do pozbawienia życia młodej kobiety.

Od niedzielnego poranka /29 maja/, kiedy to przy jednym z osiedli w Kostrzynie nad Odrą ujawniono zwłoki młodej kobiety, trwały bardzo intensywne czynności związane z ustaleniem okoliczności jej śmierci. Do zadań zostali wytypowani najlepsi policjanci z Kostrzyna, Gorzowa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji. O dynamice policyjnej pracy może świadczyć choćby fakt, że w godzinach popołudniowych tego dnia śledczy mieli już za sobą przesłuchania kilkudziesięciu osób. Dużą rolę odegrali także technicy kryminalistycznych, którzy wykorzystując swą wiedzę i doświadczenie zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia.

Wykonane w poniedziałek badania prosektoryjne dały podstawę do twierdzenia, że za śmiercią 18-latki stały osoby trzecie. Niezbędną wiedzę w zakresie rozpoznania środowisk, w którym poruszała się 18-latka obok kryminalnych przekazywali również dzielnicowi. To z pewnością spowodowało, że wiele wersji początkowo branych pod uwagę zostało wyeliminowanych.

Zbierany skrupulatnie materiał dowodowy, analiza informacji i ustaleń dawały kolejne punkty odniesienia w sprawie. W rezultacie, w poniedziałek około godziny 16.00 policjanci zapukali do drzwi 27-latka z Kostrzyna. Został on zatrzymany. Wykonano z nim wiele czynności procesowych, ale te kluczowe miały miejsce we wtorek/ 31 maja/ kiedy to w słubickiej prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa. Dalsze czynności przeprowadzono z zatrzymanym w środę. Ten przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Sprawa ta stanowi modelowy przykład pracy policji i prokuratury, który bardzo szybko pozwolił na wiążące ustalenia i w konsekwencji zatrzymanie osoby podejrzanej o zabójstwo. Śledczy będą wnioskować o areszt. 27-latek może spędzić resztę życia w więzieniu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • Podejrzany o zabójstwo zatrzymany #1
  • Podejrzany o zabójstwo zatrzymany #2
  • Podejrzany o zabójstwo zatrzymany #3
  • Podejrzany o zabójstwo zatrzymany #4
  • Podejrzany o zabójstwo zatrzymany #5
  • Podejrzany o zabójstwo zatrzymany #6
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja