Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

266 krzaków konopi w namiocie termicznym – funkcjonariusze CBŚP i SG zlikwidowali plantację

Data publikacji 02.06.2016

Plantację konopi indyjskich zlikwidowali w powiecie sławieńskim (woj. zachodniopomorskie) funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej. Dodatkowo zabezpieczyli blisko trzy kilogramy suszu i zatrzymali 37-letniego właściciela uprawy. Czarnorynkowa wartość zajętych narkotyków to prawie 350 tysięcy złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Policjanci CBŚP ze Słupska z funkcjonariusze SG w Ustce ustalili, że  37-latek hodował konopie w swoim mieszkaniu w specjalnie przygotowanym do tego celu namiocie termicznym. Funkcjonariusze zabezpieczyli  łącznie 266 krzaków, z których można otrzymać prawie 6 kg narkotyku, jak również środki chemiczne do uprawy marihuany.

W przeszukaniu pomieszczeń wykorzystany został pies służbowy Straży Granicznej, wyszkolony do wyszukiwania narkotyków, który wskazał miejsca, gdzie w sumie znajdowały się blisko 3 kg suszu.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany mężczyzna hodowlą konopi zajmował się od początku tego roku. 37-latek został postanowieniem sądu tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sławnie.

(CBŚP /dk)

  • 266 krzaków konopi w namiocie termicznym #1
  • 266 krzaków konopi w namiocie termicznym #2
  • 266 krzaków konopi w namiocie termicznym #3
  • 266 krzaków konopi w namiocie termicznym #4
  • 266 krzaków konopi w namiocie termicznym #5
  • 266 krzaków konopi w namiocie termicznym #6
Powrót na górę strony