Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant spotyka się z samorządowcami i policjantami

Data publikacji 02.06.2016

Szef lubuskich policjantów, mł. insp. Jarosław Janiak kontynuuje spotkania z przedstawicielami samorządów oraz policjantami w regionie. Ich celem jest dokładne poznanie specyfiki poszczególnych jednostek terytorialnych i ich problematyki, aby w pełni realizować oczekiwania mieszkańców województwa lubuskiego.

Zarządzanie i nadzór nad policyjną służbą wymaga doskonałego rozpoznania potrzeb mieszkańców wobec Policji. To z kolei możliwe jest tylko dzięki znajomości specyfiki każdego obszaru. Charakterystyka rodzaju przestępczości, właściwa dla określonego terenu sprawia, że w różne miejsca należy kierować policjantów o adekwatnej wiedzy i umiejętnościach, gwarantujących skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa i efektywne rozwiązanie konfliktu, który w danym miejscu powstał.

Takie sygnały mogą trafnie przekazywać policjantom osoby związane z samorządem lokalnym. To informacje pochodzące w wielu sytuacjach właśnie od włodarzy, którzy posiadając swego rodzaju pełnomocnictwo od mieszkańców, stanowią dla mundurowych nieocenione źródło wiedzy, dzięki której możemy skuteczniej walczyć z różnego rodzaju zagrożeniami poprawiając tym samym bezpieczeństwo publiczne. Rozpoznanie takie doskonale uzupełniają także policjanci, którzy na co dzień  pełnią służbę w tych rejonach.

Ze skuteczności takich spotkań doskonale zdaje sobie sprawę Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosław Janiak. Dlatego szef lubuskich policjantów kontynuuje spotkania z samorządowcami  i policjantami, aby w pełni realizować oczekiwania mieszkańców województwa lubuskiego. W ostatnim czasie Komendant odwiedził kilka powiatów. Możliwe było m.in. spotkanie z Wójtem Gminy Kłodawa - Anną Mołodciak, Burmistrzem Strzelec Krajeńskich - Mateuszem Federem, Wicestarostą Strzelecko - Drezdeneckim Bogdanem Kierusem, Burmistrzem Szlichtyngowej - Elżbietą Rahnefeld, Burmistrzem Wschowy - Danutą Patalasoraz Wicestarostą Powiatu Wschowskiego - Wojciechem Kuryłło. Nie zabrakło także czasu na spotkanie z dowódcą 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, płk Piotrem Malinowskim.

Wśród tematów związanych z charakterystyką regionu i stanem bezpieczeństwa, poruszono również zagadnienia dotyczące potrzeby stworzenia lub reaktywowania Komisariatów Policji. Te kwestie rozpatrywane są także na płaszczyźnie ogólnopolskiej. Szef lubuskich policjantów poświęcił także czas na spotkania z policjantami. Tym razem w Międzyrzeczu, Wschowie i Strzelcach Krajeńskich. Był to moment, kiedy funkcjonariusze mogli przekazać swe sugestie i uwagi dotyczące codziennej służby. Po spotkaniu z naczelnikami i kierownikami Komendant osobiście odwiedził pomieszczenia służbowe policjantów, wsłuchując się w zagadnienia, które poruszali. Na ogół dotyczyło to rodzaju i specyfiki pełnionej przez nich służby. Wiedza ta z pewnością zostanie skutecznie wykorzystana przez Komendanta, aby jeszcze skuteczniej zarządzać garnizonem lubuskim. Mł. insp. Jarosław Janiak zapewnił, że takie spotkania, z uwagi na ich dużą wartość, z pewnością będą kontynuowane.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

  • komendant spotyka się z samorządowcami
  • komendant odwiedza policjantów
  • komendant odwiedza policjantów
  • komendant odwiedza policjantów
  • spotkanie komendanta z samorządowcami
  • spotkanie komendanta z samorządowcami
  • spotkanie komendanta z samorządowcami
  • komendant spotyka się z samorządowcami
  • komendant odwiedza policjantów
Powrót na górę strony