Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował oszustwami "na policjanta CBŚ"

Data publikacji 03.06.2016

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy od kilku miesięcy pracują nad sprawą związaną ze zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się oszustwami metodą "na policjanta CBŚ". Ostatnio nastąpił przełom.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zgromadzili materiał dowodowy, który świadczy, że aresztowany w tej chwili do innej sprawy 24-letni mieszkaniec Warszawy kierował realizacją oszust metodą "na policjanta CBŚ".
Jego działania polegały na dostarczaniu telefonów, nawigacji GPS oraz pieniędzy osobom, które następnie udawały się do miast, gdzie dochodziło do tych przestępstw.

Z materiału zgromadzonego przez kryminalnych wynika, że 24-latek kierował realizacją takich oszustw na terenie Bydgoszczy, Torunia i Gdańska. W sumie, podszywając się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, oszuści zdołali uzyskać łącznie kwotę 136 tys. złotych, 2 tys. dolarów oraz biżuterię.

Doprowadzony z aresztu 24-latek usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kierowania realizacją oszustw od kwietnia do sierpnia 2015 r. Policjanci wspólnie z prokuratorem wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się, dlatego najbliższe 3 miesiące 24-latek spędzi "za kratami".

W śledztwie dotyczącym oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta” zarzuty usłyszało do tej pory 5 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy. Możliwe są dalsze zatrzymania, a także ustalani są kolejni pokrzywdzeni.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Kierował oszustwami "na policjanta CBŚ"

Pobierz plik Kierował oszustwami "na policjanta CBŚ" (format mp4 - rozmiar 24.34 MB)

Powrót na górę strony