Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna linia produkcyjna krajanki tytoniowej

Data publikacji 03.06.2016

Zlikwidowana nielegalna linia produkcyjna krajanki tytoniowej i przechwycone blisko 1,2 tony tytoniu bez akcyzy, to efekt działań operacyjnych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Straty Skarbu Państwa szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 500 tys. złotych. W sprawie zatrzymano 3 osoby. Do zatrzymania doszło w momencie, gdy do „krajalni” dotarła kolejna partia liści tytoniu.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną krajanki tytoniowej. W sprawie tej zatrzymano 3 mieszkańców Wrocławia, w wieku od 26 do 40 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci zlokalizowali w okolicach Wrocławia miejsce, w którym najprawdopodobniej odbywa się nielegalny proceder. Dalsze czynności potwierdziły te podejrzenia. Gdy funkcjonariusze weszli na teren prywatnej posesji, w wynajmowanych tam zabudowaniach gospodarczych znaleźli maszynę służącą do produkcji. Na miejscu zabezpieczono także blisko 1,2 tony tytoniu bez akcyzy.

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 3 osoby. Do zatrzymania doszło w momencie, gdy do „krajalni” dotarła kolejna partia liści tytoniu. W tej chwili policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd pochodził tytoń i jakie było jego dalsze przeznaczenie.

Straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 500 tys. złotych. Przypomnijmy, że za czyn, o który zatrzymani są podejrzewani grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

(KWP Wrocław / mm)

  • liście tytoniu spakowane snurkiem
  • liście tytoniu spakowane w worki
  • waga przemysłowa
Powrót na górę strony
Polska Policja