Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie Mistrzostwa PCK w Opolu

Data publikacji 06.06.2016

Opolscy policjanci współorganizowali Wojewódzkie Mistrzostwa PCK dla dzieci i młodzieży. Policjanci uczyli młodych ratowników, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas akcji ratunkowej. Komendant Miejski Policji w Opolu wyróżnił pamiątkowymi pucharami dwie drużyny za profesjonalizm w zakresie bezpieczeństwa osobistego.

Policjanci z Opola, wzorem lat ubiegłych aktywnie wspierali mistrzostwa, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i przy przygotowywaniu tematów założeń z którymi zmagali się uczestnicy. Bardzo ważne jest bowiem, aby każda osoba udzielająca pomocy w pierwszej kolejności zadbała o swoje bezpieczeństwo. Ważne również jest to aby przez nieuwagę nie było konieczności udzielenia pomocy kolejnej osobie, a przez to narażenie poszkodowanego na utratę zdrowia, czy też życia.


W zawodach udział wzięło 14 reprezentacji z całego województwa. Po siedem drużyn rywalizowało w kategorii szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Na stanowiskach rozmieszczonych na terenie szkoły i w jej pobliżu,  instruktorzy Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Opolu przygotowali kilkanaście stanowisk, na których młodzież musiała zmierzyć się z wieloma trudnymi sytuacjami.

Tam liczył się przede wszystkim: refleks, wiedza i współpraca. Pozoranci, którzy wykazali się wielką pomysłowością bardzo utrudniali młodym „ratownikom” udzielanie im pomocy. Było tak jak w życiu – szybko, nieoczekiwanie oraz nie brakowało adrenaliny.

(KWP Opole /dk)

  • Wojewódzkie Mistrzostwa PCK w Opolu #1
  • Wojewódzkie Mistrzostwa PCK w Opolu #2
  • Wojewódzkie Mistrzostwa PCK w Opolu #3
  • Wojewódzkie Mistrzostwa PCK w Opolu #4
  • Wojewódzkie Mistrzostwa PCK w Opolu #5
  • Wojewódzkie Mistrzostwa PCK w Opolu #6
Powrót na górę strony