Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie

Policjanci wspólnie z funkcjonariusze Zakładu Karnego, Straży Pożarnej i służbami medycznymi w Strzelinie przeprowadzili ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Ścigany 2016”. Podczas symulacji ranny skazany sterroryzował załogę pogotowia i uprowadził karetkę. W wyniku podjętych przez policjantów działań blokadowo-pościgowych został zatrzymany.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie powiatu strzelińskiego wzięły udział w ćwiczeniach „Ścigany 2016”. Zajęcia zostały przeprowadzone na terenie Strzelina.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał następujący przebieg:

Na terenie Zakładu Karnego w Strzelinie, w pomieszczeniach pralni podczas prania wyrobów włókienniczych rozszczelnił się pojemnik z chemicznym preparatem. Dwóch skazanych doznało oparzeń ciała. Na miejsce została wezwana Straż Pożarna celem zneutralizowania substancji oraz pogotowie ratunkowe celem przetransportowania poparzonych skazanych do Strzelińskiego Centrum Medycznego.

Podczas konwoju karetką jednego ze skazanych, na parkingu placówki medycznej konwojowany dokonuje obezwładnienia i sterroryzowania ostrym narzędziem kierowcy karetki oraz funkcjonariusza zakładu karnego, a następnie ucieka.

W tym czasie dyżurny Policji organizuje działania pościgowe za uprowadzoną karetką pogotowia. Policjanci podejmują pościg za pojazdem medycznym. Na ul. Kazimierza Wielkiego zostaje wystawiony posterunek blokadowy. Karetka zostaje zatrzymana, a porywacz w wyniku postrzału z broni palnej zostaje ranny. Po udzieleniu pomocy medycznej zostaje przewieziony do Strzelińskiego Centrum Medycznego celem opatrzenia.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia i wszystko skończyło się bezpiecznie.

Ćwiczenia miały za zadanie między innymi doskonalenie umiejętności współdziałania wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, doskonalenie kadry kierowniczej w organizacji i kierowaniu podległymi funkcjonariuszami, doskonaleniu koordynacji, procedur i algorytmów postępowań w takich przypadkach. W ćwiczeniach wzięli udział policjanci, strażacy i funkcjonariusze służby więziennej i strażnicy miejscy ze Strzelina.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie #1
  • Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie #2
  • Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie #3
  • Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie #4
  • Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie #5
  • Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie #6
  • Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie #7
  • Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie #8

Film Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie

Pobierz plik Ćwiczenia służb mundurowych w Strzelinie (format mp4 - rozmiar 20.28 MB)

Powrót na górę strony