Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nietrzeźwy kierowca autobusu

Data publikacji 26.12.2007

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował autobusem MKS w Krośnie. Za ten czyn grozi mu utrata prawa jazdy a nawet kara pozbawienia wolności na dwa lata.

 Dzisiaj, kilkanaście minut po południu, do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie dotarł sygnał o autobusie MKS, który w czasie jazdy nie mógł utrzymać się na swoim pasie ruchu. Interweniujący policjanci zatrzymali pojazd na ul. Korczyńskiej, w pobliżu szpitala. W tym czasie wewnątrz nie było już pasażerów.

Podczas kontroli okazało się, że w organizmie kierującego autosanem 47-letniego mieszkańca Korczyny utrzymuje się poziom ponad 2,7 promila alkoholu. W takim stanie kierowca zdołał przejechać z osiedla Traugutta na ul. Korczyńską, a wiec przez całe Krosno.

Wcześniej na początkowy przystanek dojechał spod własnego domu, przy którym pozostawił autobus po wczorajszym kursie. Z tego powodu przed dzisiejszą trasą nie był kontrolowany przez dyspozytora, którego o zdarzeniu poinformowali policjanci.

Za popełnione przestępstwo kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy na okres od roku do lat 10.

Powrót na górę strony