Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5,5 miliona papierosów zabezpieczonych przez policjantów CBŚP i celników

Pakowalnie i magazyn nielegalnych papierosów znanych marek zlikwidowali policjanci warszawskiego CBŚP wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie. Na terenie dwóch posesji w Warszawie i Starej Miłosnej funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5,5 mln papierosów, susz tytoniowy, puste opakowania na papierosy, cechowane wzorniki i matryce poligraficzne. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pakowanie nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Wartość kontrabandy określona została na ponad 6 milionów złotych.

Policjanci we współpracy z celnikami ustalili, że na dwóch posesjach znajdują się nielegalnie wyprodukowane papierosy w znacznych ilościach. Pojechali w ustalone miejsce i weszli do budynków. W jednym miejscu znajdowała się dobrze zorganizowana infrastruktura, służąca do konfekcjonowania nielegalnie wyprodukowanych papierosów, natomiast na terenie drugiej posesji ogromny magazyn z gotowymi do sprzedaży pudłami z papierosami.

Przestępczy proceder naraził Skarb Państwa na straty z tytułu nieodprowadzonego podatku i akcyzy wysokości ponad 6 milionów złotych. Sprawę prowadzi Izba Celna w Warszawie.

(CBŚP / ms)

  • 5,5 miliona papierosów zabezpieczonych przez policjantów CBŚP i celników #1
  • 5,5 miliona papierosów zabezpieczonych przez policjantów CBŚP i celników #2
  • 5,5 miliona papierosów zabezpieczonych przez policjantów CBŚP i celników #3
Powrót na górę strony