Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperatów

Data publikacji 07.06.2016

Funkcjonariusz z V Komisariatu w Łodzi uratował życie niedoszłemu samobójcy, który próbował powiesić się w Lesie Łagiewnickim. Pomoc policjanta przyszła w ostatniej chwili. Także mundurowi z Komisariatu Policji w Kunowie uratowali 53–letniego desperata, który próbował targnąć się na własne życie. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy mężczyzna w ostatniej chwili trafił pod opiekę lekarzy.

6 czerwca 2016 roku około godziny 15:30 dyżurny z V komisariatu otrzymał informacje z centrum powiadamiania ratunkowego, że jakiś mężczyzna chce popełnić samobójstwo w kompleksie Lasu Łagiewnickiego. Zgłoszenie natychmiast przekazano policjantom, pełniącym służbę na terenie dzielnicy Bałuty. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że desperat może znajdować się w rejonie ulic Wycieczkowej, Rogowskiej i Bocianiej.

Na miejscu pierwszy pojawił się kierownik Rewiru Dzielnicowych, który samodzielnie ruszył w kierunku kompleksu leśnego. W trakcie poszukiwań zauważył mężczyznę, który miał już założoną na szyję pętlę. Mundurowy natychmiast ruszył w kierunku potencjalnego samobójcy. Policjant chwycił go za tułów podciągając do góry, a następnie poluzował zadzierzgniętą linkę.

Policjant po chwili nawiązał rozmowę z niedoszłym samobójcą, który stwierdził, iż targnął się na swoje życie z powodu choroby. Funkcjonariusz pomógł 46-latkowi wyjść z lasu, po czym przekazał pod opiekę lekarską.

----

Wczoraj (06.06.2016) po południu dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że mężczyzna, mieszkaniec gminy Kunów, planuje odebrać sobie życie. Pod wskazany przez zgłaszającego adres natychmiast zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z komisariatu. Mundurowi przeskoczyli przez zamknięte ogrodzenie i weszli do domu, gdzie zastali 53-letniego mężczyznę, który próbował się powiesić. Udzielili desperatowi pierwszej pomocy i wezwali karetkę pogotowia.

Tylko dzięki szybkiej reakcji i zachowaniu zimnej krwi przez funkcjonariuszy, mężczyzna w ostatniej chwili trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Łodzi / KWP w Kielcach. / ms)

Powrót na górę strony