Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował w sieci tabletki wczesnoporonne, później wysyłał witaminy

Data publikacji 07.06.2016

Na portalach internetowych oferował do sprzedaży leki wczesnoporonne oraz tabletki odchudzające. Swoją nielegalną działalność prowadził w sieci od prawie dwóch miesięcy. Na ślad mieszańca Chełma wpadli policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Funkcjonariusze z Lublina wspierani przez mundurowych z KMP w Chełmie przeszukali mieszkanie 20-latka. Jak ustalono, mężczyzna w rzeczywistości wysyłał klientom blistry magnezu z witaminami.

O tym, że nikt w sieci nie może czuć się anonimowy przekonał się 20-letni mieszkaniec Chełma. Nieuczciwego sprzedawcę namierzyli policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Wczoraj przeszedł czas na realizację. Mundurowi z Lublina wspierani przez policjantów z chełmskiej komendy weszli do jednego z mieszkań w mieście.

Jak wynika z policyjnych ustale, mężczyzna od początku kwietnia na portalach ogłoszeniowych wystawiał oferty dotyczące sprzedaży leków wczesnoporonnych oraz tabletek odchudzających z tasiemcem nieuzbrojonym wraz z odtrutką.  W rzeczywistości mężczyzna nie posiadał takich specyfików, a swoim klientom wysyłał blistry magnezu z witaminami.

Policjanci zabezpieczyli jednostkę centralną komputera oraz potwierdzenia nadania przesyłek. Ustalają teraz ile osób skorzystało z oferty i jakie zyski ze sprzedaży uzyskał 20-latek.

To druga tego typu realizacja przeprowadzona w ostatnich dniach przez policjantów z Lublina. Pod koniec maja br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie przeszukali także jedno z chełmskich mieszkań, którego właściciel oferował do sprzedaży, poza obrotem aptecznym, leki z grupy zwanych środkami immunosupresyjnymi. Podczas przeszukania zabezpieczono potwierdzenia nadania przesyłek, 2 jednostki centralne komputera.

Teraz komputery poddane zostaną analizie przez biegłych. Postępowania prowadzone są w kierunku naruszenia przepisów ustawy prawo farmaceutyczne. Osobie, która wprowadza do obrotu produkt leczniczy nie posiadając zezwolenia na dopuszczenie do obrotu, może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony