Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał konopie i podrabiał leki na potencję

Policjanci z komisariatu w Tuszynie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozprowadzanie podrobionych specyfików farmaceutycznych. W trakcie prowadzonych przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli dużą ilość nielegalnych leków i marihuany. Zlikwidowali również nielegalną plantację konopi indyjskich. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Sprawa jest rozwojowa.

Tuszyńscy kryminalni od pewnego czasu prowadzili ustalenia w sprawie nielegalnego obrotu lekami. Precyzyjne ustalenia w tej sprawie doprowadziły do uzyskania informacji, iż tym nielegalnym procederem zajmuje się jeden z mieszkańców Łodzi.  2 czerwca 2016 roku mundurowi zatrzymali wytypowanego w rejonie drogi krajowej DK-1 w miejscowości Kruszów. Przemieszczał się dostawczym peugeotem w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego.

W samochodzie 47-letniego łodzianina, policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 tysiąca sztuk podrobionych tabletek, oznaczonych zastrzeżonymi znakami różnych marek, głównie leków na potencję. Oprócz tabletek w pojeździe zabezpieczono ponad 8 gramów marihuany. Funkcjonariusze przeszukali teren posesji położonej w gminie Tomaszów Mazowiecki, gdzie zabezpieczyli ponad 200 tabletek podrobionych środków  farmaceutycznych. Poza tym policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, w której znajdowało się 176 sztuk sadzonek w różnej fazie wzrostu. Zabezpieczyli też ponad 500 gramów marihuany.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił ponadto na przedstawienie zatrzymanemu 26 prokuratorskich zarzutów za udzielanie marihuany.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Piotrkowie Tryb. zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny 3-miesięczny tymczasowy areszt.

(KWP w Łodzi / ms)

  • Uprawiał konopie i podrabiał leki na potencję #1
  • Uprawiał konopie i podrabiał leki na potencję #2
  • Uprawiał konopie i podrabiał leki na potencję #3
  • Uprawiał konopie i podrabiał leki na potencję #4
Powrót na górę strony