Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napaść na 13-latkę

Data publikacji 07.06.2016

Godna uznania reakcja świadków zdarzenia oraz szybkie i skuteczne działanie lipnowskich policjantów dały pozytywny rezultat. Funkcjonariusze, krótko po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali sprawcę, który dopuścił się przestępstwa na tle seksualnym wobec 13-latki. Decyzją sądu, podejrzany 29-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu około godz. 21:00, w rejonie jednego ze sklepów  w Lipnie. Z relacji rozmówcy wynikało, że nieznany mu mężczyzna chwycił na ręce dziewczynkę i zaniósł w pobliskie zarośla, skąd zaczęły dochodzi krzyki zaatakowanego dziecka. Zgłaszając wraz ze swoim znajomym ruszyli na pomoc. Napastnik, widząc mężczyzn, pozostawił dziecko i uciekł. Niedługo jednak pozostał bezkarny.

Zaledwie kilka minut później wpadł w ręce jednego z poszukujących go patroli, niedaleko miejsca przestępstwa. Policjanci bardzo dobrze orientując się w tym terenie, namierzyli uciekiniera dzięki rysopisowi, podanemu przez świadków zdarzenia. Zatrzymany, 29-letni mieszkaniec Lipna, trafił za kraty policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był on pod działaniem prawie 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna był w przeszłości notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Prokurator, nadzorujący śledztwo w tej sprawie, na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, przedstawił zatrzymanemu zarzut doprowadzenia 13-latki do poddania się innej czynności seksualnej.

Decyzją sądu podejrzany 29-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na podkreślenie zasługuje wzorowa i godna naśladowania reakcja dwóch mieszkańców Lipna, którzy nie pozostali obojętni, będąc świadkami czyjejś krzywdy.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony