Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na kolędników, siedzą w areszcie

Data publikacji 26.12.2007

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy napadli na kolędników. Napastnicy siłą zabrali chłopcom pieniądze, które ci zebrali odwiedzając domy i mieszkania

Dwaj chłopcy, 8-letni Leszek i 13-letni Dominik odwiedzali wczoraj po południu domy i mieszkania w rzeszowskiej dzielnicy Pobitno. Od mieszkańców dostawali drobne pieniądze "za kolędę".

Około godziny 16, kiedy chłopcy przechodzili obok kościoła na ul. Lwowskiej, zaczepili ich dwaj młodzieńcy. Zażądali pieniędzy. Chłopcy odmówili, wówczas napastnicy przewrócili jednego na ziemię, przeszukali mu kieszenie i plecak. Zabrali foliowy woreczek, w którym było ponad 140 złotych.

Sprawcy uciekli a chłopcy wezwali Policję. Kilkadziesiąt minut później policjanci zatrzymali obu agresorów, mieszkańców jednego z bloków przy ul. Podhalańskiej. Pokrzywdzeni rozpoznali napastników. Jeden z nich oddał worek z pieniędzmi, który ukrył w kanapie.

Sprawcy są w policyjnym areszcie, jutro zapadną decyzje co do ich najbliższej przyszłości. Starszy ma 19, młodszy 17 lat.
Powrót na górę strony