Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs z zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ruszyła kolejna edycja kursu specjalistycznego dla policjantów, realizujących zatrzymania szczególnie niebezpiecznych przestępców. 19 funkcjonariuszy pionu prewencji i kryminalnego pod czujnym okiem instruktorów WSPol oraz Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Olsztynie zdobywać będzie nowe umiejętności, które z pewnością przydadzą się w codziennej służbie.

Nie ma dnia, by policjanci nie interweniowali wobec osób, łamiących przepisy prawa. Każda interwencja jest inna. Ich wspólnym mianownikiem jest wielka niewiadoma. Żaden funkcjonariusz nie jest w stanie przewidzieć jak zachowa się osoba, wobec której podejmuje czynności. Dlatego bardzo ważne jest przygotowanie policjantów na różne scenariusze.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie w swojej ofercie kształcenia ma wiele różnego rodzaju kursów. 6 czerwca 2016 r. rozpoczął się kolejny, tym razem kurs specjalistyczny dla policjantów, realizujących zatrzymania niebezpiecznych przestępców.

Podczas trzytygodniowego szkolenia policjanci ćwiczyć będą obezwładnianie na macie, taktykę prowadzenia interwencji oraz strzelanie. Funkcjonariusze wezmą również udział w zajęciach praktycznych w zakresie zatrzymywania niebezpiecznych osób, poruszających się pojazdami.

(WSPol Szczytno / ms)

  • Kurs z zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców #1
  • Kurs z zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców #2
  • Kurs z zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców #3
Powrót na górę strony