Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono ponad 600 krzewów i 4000 gotowych porcji narkotyków

Data publikacji 08.06.2016

Policjanci krakowskiej komendy miejskiej Policji z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową przeprowadzili kolejną skuteczną realizację. Starannie przygotowane działania funkcjonariuszy pozwoliły zabezpieczyć 600 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, a także 4000 gotowych, przygotowanych już do dystrybucji porcji narkotyku.

Interwencja policyjna podjęta wobec dwóch mężczyzn ujawniła proceder handlu narkotykami. Policjanci wydziału do spraw zwalczania przestępczości narkotykowej komendy miejskiej Policji w Krakowie już od dłuższego czasu prowadzili obserwację i zbierali informacje niezbędne do zatrzymania dilerów.

Czynności podjęte wobec mężczyzn w wieku 27 i 35 lat zaprowadziły policjantów do wynajętego przez dilerów domku letniskowego w powiecie limanowskim To właśnie tam nastąpiło zatrzymanie mężczyzn. Śledczy podczas przeszukania pomieszczeń domku ujawnili profesjonalnie przygotowaną plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli w sumie 600 krzewów w różnej fazie wzrostu, sprzęt służący do uprawy, chemikalia przyśpieszające wzrost, wypełniacze oraz ponad 4000 gotowych, przygotowanych już do sprzedaży porcji marihuany.

Sąd na wniosek Policji i prokuratora prowadzącego sprawę zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków /dk)

 

  • Duża plantacja marihuany w domku letniskowym #1
  • Duża plantacja marihuany w domku letniskowym #2
  • Duża plantacja marihuany w domku letniskowym #3
Powrót na górę strony