Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywrócony posterunek w Bakałarzewie

Data publikacji 08.06.2016

Posterunek Policji w Bakałarzewie, w województwie podlaskim, istniał niemal od zawsze – zlikwidowano go dopiero w 2013 roku. Jednak zdaniem mieszkańców decyzja ta bardzo negatywnie wpłynęła na spokój w tej wsi, dlatego 6 czerwca br. posterunek reaktywowano i to w obecności Jarosława Zielińskiego,Sekretarza Stanu w MSWiA i Komendanta Głównego Policji, nadinsp. dr Jarosława Szymczyka.

Podczas uroczystości wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński przypomniał, że przeprowadzone od stycznia do kwietnia tego roku konsultacje społeczne jasno pokazały, że mieszkańcy chcą reaktywacji posterunków, bo tam, gdzie je zamknięto wzrosła przestępczość, zmalało poczucie bezpieczeństwa i spadła wykrywalność przestępstw i wykroczeń. Zgłoszono dotychczas uzasadnioną potrzebę przywrócenia 150 posterunków Policji. Jednym z nich był posterunek w Bakałarzewie, gdzie radni i sołtysi – wraz z lokalnymi stowarzyszeniami – zaapelowali o powrót policjantów i pełnienie przez nich służby. Posterunek liczy obecnie 5 etatów i swoim działaniem obejmuje dwie gminy: Bakałarzewo i Raczki.

Jarosław Zieliński dodatkowo poinformował, że w przygotowanym przez MSWiA czteroletnim programie modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 zaplanowana została kwota 100 mln zł na odtwarzanie i odbudowę posterunków Policji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeprowadziło konsultacje dotyczące mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego, z których wynika, że największa potrzeba reaktywowania posterunków policji jest w województwach: podlaskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i świętokrzyskim.

pm/ MSWiA, foto: MSWiA

  • Przywrócony posterunek w Bakałarzewie
  • Przywrócony posterunek w Bakałarzewie
  • Przywrócony posterunek w Bakałarzewie
  • Przywrócony posterunek w Bakałarzewie
  • Przywrócony posterunek w Bakałarzewie
  • Przywrócony posterunek w Bakałarzewie
Powrót na górę strony