Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do jubilera

Data publikacji 09.06.2016

Krakowscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie włamania do sklepu jubilerskiego. Mężczyźni mieli ukraść złotą biżuterię, wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zatrzymani to były i obecny pracownik ochrony tego obiektu.

31 maja, V komisariat Policji w Krakowie otrzymał informację o kradzieży z włamaniem, do jakiej doszło w sklepie jubilerskim w jednym z centrów handlowych na terenie Podgórza. Ustalono, że sprawcy weszli do sklepu między 29 a 31 maja. Po sforsowaniu drzwi do lokalu, włamywacze otworzyli sejf i zabrali z wnętrza złotą biżuterię w postaci przywieszek, kolczyków, łańcuszków oraz pierścionków o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Właścicielka przyszła do sklepu 31 maja i ujawniła włamanie.

Na miejscu przeprowadzono policyjne oględziny, zabezpieczono także szereg śladów. Sprawa, z uwagi na wysokość strat, została przejęta do prowadzenia przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Na podstawie zebranych dowodów, policjanci bardzo szybko wytypowali potencjalnych sprawców kradzieży z włamaniem.

Już po kilku dniach od zgłoszenia, policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który na co dzień pracował jako ochroniarz właśnie w tym centrum handlowym.  Wszystko wskazuje na to, że 30 maja mężczyzna został po pracy w budynku. Kiedy wszyscy wyszli, zakradł się do centrum ochrony, gdzie następnie wyłączył systemy elektroniczne. Potem włamał się do jubilera i zabrał zawartość sejfu. Policjanci ustalili, że precjoza przekazał swojemu koledze,  41-letniemu byłemu ochroniarzowi. Podczas przeszukania mieszkań obu podejrzanych, policjanci znaleźli kilkadziesiąt sztuk złotej biżuterii, cztery jednostki broni czarnoprochowej oraz ok. 75 tys. złotych.

43-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, natomiast o rok młodszy kompan zarzuty paserstwa. Policjanci nadal ustalają, czy w to przestępstwo nie były zamieszane jeszcze inne osoby.

(KWP w Krakowie / ms)

Film Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do jubilera

Pobierz plik Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do jubilera (format mp4 - rozmiar 12.78 MB)

Powrót na górę strony