Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla sprawcy fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 09.06.2016

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 27-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna kilka dni temu wysłał na adres bialskiego zakładu karnego wiadomość elektroniczną o podłożeniu w tej placówce ładunku wybuchowego. Sprawca fałszywego alarmu został zatrzymany jeszcze tego samego dnia wieczorem. Jak się okazało mężczyzna kilka miesięcy wcześniej odbywał w tym zakładzie karę pozbawienia wolności.

We wtorek (7 czerwca 2016) policjanci zostali powiadomieni o treści maila, który został wysłany na adres zakładu Karnego w Białej Podlaskiej. Budynki nie zostały ewakuowane, jednak policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej wspólnie ze strażnikami więziennymi przeszukali zarówno główną siedzibę zakładu, jak też jego filię w Zabłociu. Funkcjonariusze nie znaleźli żadnych podejrzanych przedmiotów.

Równolegle z przeszukiwaniem obiektów, policjanci bialskiego Wydziału Kryminalnego rozpoczęli czynności związane z namierzeniem i zatrzymaniem sprawcy alarmu. Jeszcze tego samego dnia wieczorem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Miedzyrzecu Podlaskim zatrzymali 27-letniego mieszkańca międzyrzeckiej gminy.

Jak się okazało mężczyzna kilka miesięcy wcześniej odbywał w tym zakładzie karę pozbawienia wolności.  Wczoraj (8 czerwca 2016 na wniosek Prokuratury Rejonowej Sąd w Białej Podlaskiej tymczasowo aresztował 27-latka na okres 3 miesięcy

(KWP Lublin /dk)

Powrót na górę strony