Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bądź bezpieczny w domu, nie otwieraj drzwi nikomu”

Data publikacji 09.06.2016

„Bądź bezpieczny w domu, nie otwieraj drzwi nikomu” to tytuł spektaklu edukacyjnego adresowanego do rzeszowskich przedszkolaków. Tematem przewodnim inicjatywy jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz podnoszenie świadomości w zakresie zagrożeń wśród najmłodszych. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inp. dr Krzysztof Pobuta objął patronatem honorowym spektakl „Bądź bezpieczny w domu, nie otwieraj drzwi nikomu”. Organizatorem akcji jest Zespół Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Celem tej inicjatywy jest podniesienie świadomości najmłodszych dzieci w zakresie ich bezpieczeństwa.

W dniach od 6 do 9 czerwca dzieci z rzeszowskich przedszkoli miały okazje obejrzeć spektakl edukacyjny „Bądź bezpieczny w domu, nie otwieraj drzwi nikomu”, zaprezentowany przez uczniów Zespołu Szkól Technicznych w Rzeszowie. Spektakl przestrzega najmłodszych, by byli ostrożni w kontaktach z nieznajomymi.

Po widowisku, policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, podkom. Elżbieta Siupik oraz asp. Monika Hędrzak rozmawiały z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań wobec osób nieznajomych - na drodze, w sklepie, na podwórku oraz podczas zabawy. Nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego zachowywania się wobec bezpańskich zwierząt. Dzieci miały okazję poćwiczyć pozycję na tzw. "żółwia", która jest najlepszą obroną w przypadku ataku psa.

(KWP Rzeszów /dk)

  • Policjantki podczas prelekcji #1
  • Policjantki podczas prelekcji #2
  • Policjantki podczas prelekcji #3
Powrót na górę strony