Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ojciec odnalezionego 8-latka podziękował policjantom

Data publikacji 09.06.2016

Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 8-letniego chłopca. Dziecko zgubiło się w centrum miasta. Przerażony ojciec poprosił policję o pomoc. Kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu, chłopiec został odnaleziony przez policjantów w rejonie Bazyliki. Cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodziców. Szczęśliwy ojciec wysłał maila w którym chciał podziękować rybnickim policjantom za zaangażowanie w akcję.

Do dyżurnego rybnickiej komendy zadzwonił przerażony mężczyzna, który powiedział, że zgubił się jego 8-letni syn, który miał bawić się na rynku. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Z informacji jakie przekazał zgłaszający wynikało, że wraz z żoną i synem przebywał na rybnickim rynku. W pewnym momencie, chłopak się zgubił. Mężczyzna podał mundurowym szczegółowy rysopis dziecka i razem z patrolem uczestniczył w poszukiwaniach.

Dyżurny podał komunikat do wszystkich patroli w mieście, które przyłączyły się do akcji. Policjanci sprawdzali rynek oraz przyległe ulice i skwery. Strażnicy miejscy przeglądali monitoring. Po kilkudziesięciu minutach, policjanci odnaleźli 8-letniego chłopca w rejonie Bazyliki. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom rybnickich stróżów prawa, chłopiec cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodziców.

Następnego dnia nad ranem, policjanci otrzymali maila z podziękowaniami:

"Witam,
Chciałem, aby przekazać ogromne podziękowania wszystkim policjantom, którzy brali udział we wczorajszym poszukiwaniu mojego syna (...). Wczoraj nie byłem w stanie nawet nic powiedzieć i teraz w nocy w ogóle nie śpię, bo cały czas myślę o tym, że to mogło się źle skończyć, ale dzięki Wam bo takiej akcji i zaangażowania Policji nie widziałem na własne oczy nigdy wcześniej tylko w TV, a tu dowiedliście i pokazaliście swój fach i profesjonalizm.... Mój syn dzięki chłopakom z Policji, którzy (...) szukali po całym Rybniku jest z nami w domu i dziękujemy Wam z całego serca. Dosłownie nie potrafię napisać jaki jestem wdzięczny, ale proszę aby każdy policjant dowiedział się że przyczynił się do uśmiechu w moim domu...
Pozdrawiam serdecznie, ojciec z rodziną."

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja