Areszt za usiłowanie zabójstwa 22-latki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa 22-latki

Data publikacji 09.06.2016

Policjanci z Bytomia zatrzymali 30-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej znajomej. Zdarzenia miało miejsce pod koniec marca tego roku przy ul. Kossaka. Napastnik na klatce schodowej ugodził nożem 22-latkę. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu, zabrzanin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Pod koniec tego roku, po godzinie 20.00, oficer dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony o napadzie na kobietę przy ul. Kossaka. Na miejscu stróże prawa ustalili, że pokrzywdzoną jest 22-latka. Sprawca na klatce schodowej zaatakował kobietę i ugodził ją nożem. Spłoszony przez mieszkańców kamienicy, uciekł w nieznanym kierunku. 22-latka w wyniku odniesionych obrażeń trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Śledczy bytomskiej komendy przyjęli kilka wersji, które na bieżąco analizowali. Kryminalni między innymi sprawdzali osoby, z którymi kobieta kontaktowała się w ostatnim czasie. Po przeanalizowaniu zebranych informacji, stróże prawa wytypowali prawdopodobnego sprawcę napadu. W poniedziałek policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali 30-letniego zabrzanina. Mężczyznę zatrzymano w jego mieszkaniu w dzielnicy Zabrza, Helence.

Zebrany przez śledczych materiał procesowy pozwolił na przedstawieniu mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić powodu napaści na kobietę. Ustalono, że 30-latek poznał bytomiankę 3 lata temu. W tym czasie spotkali się kilkakrotnie. Wczoraj decyzją sądu zabrzanin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz dożywotni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja