Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne wyroby tytoniowe za 600 tys. złotych

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, wspólnie z funkcjonariuszami Grupy Mobilnej Izby Celnej w Katowicach, zabezpieczyli tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar znajdował się na terenie jednej z posesji w Bielsku-Białej. Jego czarnorynkowa wartość to ponad 600 tys. zł.

W wyniku prowadzonych przez bielskich stróżów prawa od dłuższego czasu działań, w środę w godzinach dopołudniowych zatrzymane zostały dwie kobiety. Na terenie Bielska-Białej przepakowywały i przygotowywały one do sprzedaży nielegalny tytoń.

Na miejscu zabezpieczono 752 kilogramy tytoniu oraz 176 100 papierosów. Towar na czarnym rynku byłby wart ponad 600 tys. zł. Straty Skarbu Państwa w przypadku wprowadzenia zatrzymanego towaru na rynek mogłyby wynieść nawet ponad 720 000 zł.

42-letnim mieszkankom Bielska-Białej postawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego, który przewiduje za ten czyn karę grzywny, karę pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

(KWP w Katowicach / ms)

  • Nielegalne wyroby tytoniowe za 600 tys. złotych #1
  • Nielegalne wyroby tytoniowe za 600 tys. złotych #2
  • Nielegalne wyroby tytoniowe za 600 tys. złotych #3
  • Nielegalne wyroby tytoniowe za 600 tys. złotych #4
  • Nielegalne wyroby tytoniowe za 600 tys. złotych #5
  • Nielegalne wyroby tytoniowe za 600 tys. złotych #6

Film Nielegalne wyroby tytoniowe za 600 tys. złotych

Pobierz plik Nielegalne wyroby tytoniowe za 600 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 11.77 MB)

Powrót na górę strony