Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za naruszenie miru domowego

Data publikacji 27.12.2007

Kara nawet 1 roku pozbawienia wolności grozi podejrzanym o naruszenie miru domowego. Do policyjnego aresztu trafiło pięć osób. Teraz nieproszeni goście staną przed sądem. Policjanci sprawdzają teraz, co było przyczyną takiego zachowania zatrzymanych osób.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilkanaście minut po północy. 15-letni mieszkaniec niewielkiej miejscowości pod Giżyckiem wyszedł przed dom. Tam zaczepił go sąsiad. Po krótkim dialogu: „Co stoisz?” „A co, nie wolno?” nastolatek został zaatakowany. Trzech mężczyzn dotkliwie go pobiło. Potem dwóch z nich wtargnęło do mieszkania pokrzywdzonego. Tam doszło do awantury. Nieproszeni goście nie chcieli opuścić lokalu. Zostali zatrzymani przez powiadomionych o wszystkim policjantów. Do celi trafili najpierw 21-letni Marek M. i 20-letni Grzegorz S. Obaj byli pijani. Mieli około 1 promila alkoholu we krwi. Kilka godzin później dołączył do nich 19-letni Dariusz T. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz to, jaką rolę odgrywali w nim poszczególni zatrzymani.

Do podobnego zajścia doszło wczoraj około godziny 2.00 w jednym z mieszkań przy ul. Kościuszki w Ostródzie. Właścicielka usłyszała głośne dobijanie się do drzwi oraz dobiegające z klatki schodowej krzyki. Kobieta otworzyła drzwi. W progu stały dwie znane jej nastolatki - 18-letnia Martyna R. i o rok starsza Paulina Ł. Młode kobiety pod pretekstem rozmowy weszły do środka. Widać było, że są pijane. Nagle bez powodu jedna z koleżanek zaczęła się awanturować. Właścicielka została zaatakowana. Doszło do szarpaniny. Jej efekt to wybita szyba oraz rozbite lustro. Na szczęcie do akcji wkroczyli będący w mieszkaniu mężczyźni i zakończyli awanturę. Właścicielka powiadomiła o wszystkim policjantów. Przed ich przyjazdem domownikom udało się wypchnąć z mieszkania nieproszonych gości. Z klatki schodowej 18 i 19-latka trafiły do policyjnego aresztu. Po przewiezieniu do komendy i po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych kobiety zostały zwolnione. Paulina Ł. i Martyna R. odpowiedzą za zniszczenia mienia i naruszenie miru domowego.

Powrót na górę strony