Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem do jubilera

Data publikacji 10.06.2016

Sopoccy policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o włamanie do sklepu jubilerskiego i kradzież biżuterii. Mężczyzna wspólnie z innym sprawcą ukradł sejf, w którym była złota i srebrna biżuteria, warta kilkanaście tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna to wielokrotnie notowany i skazywany za przestępstwa kradzieży z włamaniem mieszkaniec Gdańska związany ze środowiskiem złodziei samochodów. Wczoraj popołudniu 45-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem , za to przestępstwo może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci i prokurator zawnioskowali do sądu o tymczasowy areszt dla włamywacza.

8 czerwca przed godziną 3.00 w nocy dyżurny sopockiej jednostki otrzymał informację o kradzieży z włamaniem, do której doszło w sklepie jubilerskim w centrum miasta. Zgłaszający powiedział policjantom, że dwóch mężczyzn w kominiarkach na twarzy, po włączeniu się alarmu, wybiegło ze sklepu z biżuterią, przeskoczyło przez plot i uciekło.

Oficer dyżurny na miejsce interwencji skierował najbliższe patrole. Podczas gdy policjanci szukali sprawców, na miejscu przestępstwa pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili policyjne oględziny i zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawców.

Dzięki szybkości przekazanych informacji i współpracy z czujnymi mieszkańcami Sopotu funkcjonariusze zostali pilnie skierowani na ulicę Kolberga, gdzie według zgłaszającego w okolice lasu podjechał samochód, z którego wbiegło dwóch mężczyzn w kominiarkach. Interweniujący policjanci otoczyli sprawców, którzy na widok funkcjonariuszy odrzucili łom i młot, którym próbowali rozbić ukradziony sejf i zaczęli uciekać w głąb lasu. Jeden ze sprawców został zatrzymany po krótkim pościgu, drugi zbiegł, ale jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

Zatrzymany mężczyzna to 45-letni mieszkaniec Gdańska, wielokrotnie notowany i skazywany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz przeciwko mieniu, związany ze środowiskiem złodziei samochodów. Przy mężczyźnie oprócz kominiarki, rękawiczek funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Policjanci odzyskali także całą ukradzioną biżuterię o wartości kilkunastu tysięcy złotych, która już wróciła do właściciela.

Wczoraj po południu zatrzymany 45-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, czego dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu, policjanci i prokurator zawnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Policjanci nadal ustalają, czy zatrzymany mężczyzna dopuszczał się na terenie miasta innych przestępstw, również tych związanych z kradzieżami samochodów.

(KWP Gdańsk /dk)

  • Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem do jubilera #1
  • Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem do jubilera #2
  • Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem do jubilera #3

Film Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem do jubilera

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem do jubilera (format flv - rozmiar 10.41 MB)

Powrót na górę strony