Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli narkotykowi kurierzy

Data publikacji 27.12.2007

Ponad 230 tabletek ekstazy, prawie pół kilograma marihuany i 40 porcji amfetaminy zabezpieczyli policjanci z podkarpackiego Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymali też dwóch narkotykowych kurierów. Środki odurzające umieszczone były w specjalnych skrytkach w aucie, którym poruszali się zatrzymani mężczyźni. Jak wynika z ustaleń śledczych, narkotyki przemycane były z Polski do Rumunii. Obaj mężczyźni trafili do aresztu na 3 miesiące. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjanci od kilku tygodni interesowali się tymi dwoma młodymi ludźmi. Podejrzewali, że są oni zamieszani w przemyt narkotyków. Według informacji kryminalnych, narkotykowy szlak prowadził z Polski do Rumunii. Wszystko wskazywało na to, że przerzut nastąpi pod koniec grudnia. Podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne. Do zatrzymania doszło w Tarnobrzegu na Wisłostradzie. W mercedesie, którym podróżowali kurierzy, policjanci znaleźli 232 tabletki ekstazy, prawie pół kilograma marihuany i 40 porcji amfetaminy. Narkotyki ukryte były w specjalnie skonstruowanych skrytkach. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to prawie 16 tys. złotych.

Starszy z zatrzymanych, 22-latek, jest mieszkańcem Tarnobrzega. Jego o rok młodszy wspólnik to obywatel Rumunii. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi im za to do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Obaj zatrzymani trafili już do aresztu, gdzie na pewno spędzą najbliższe 3 miesiące.

Powrót na górę strony