Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia doskonalące współdziałanie małopolskiej Policji i innych służb

Data publikacji 13.06.2016

Koordynowanie działań ratowniczych w sytuacji kryzysowej uwzględniające wiele aspektów było przedmiotem ćwiczeń małopolskiej Policji i innych służb. Działania miały na celu przypomnienie zasad postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego.

W Krakowie odbyły się ćwiczenia służb, które zostały przeprowadzone przed Światowymi Dniami Młodzieży. Uczestniczyli w nich małopolscy policjanci. Scenariusz ćwiczeń zakładał sytuację, w której dochodzi do katastrofy w ruchu drogowym - kilkadziesiąt osób zostaje poszkodowanych.

Zorganizowana akcja ratownicza pozwoliła na szybkie przetransportowanie rannych do szpitala. Aby udzielanie pomocy medycznej mogło przebiegać sprawnie, na placu przed szpitalem rozbite zostały przez strażaków namioty, w których odbywał się wstępny triage. W pewnym momencie na placu doszło do ataku terrorystycznego – napastnik użył broni palnej terroryzując służby ratownicze, zajął Szpitalny Oddział Ratunkowy i zabrał kilku zakładników. Od tego momentu działania służb koncentrowały się na sytuacji zakładniczej.

W ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele różnych służb. Wnioski i spostrzeżenia omówione zostaną, uwzględniając przede wszystkim doskonalenie obszarów współdziałania w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych.

(KWP Kraków /dk)

  • Ćwiczenia doskonalące współdziałanie małopolskiej Policji i innych służb #1
  • Ćwiczenia doskonalące współdziałanie małopolskiej Policji i innych służb #2
  • Ćwiczenia doskonalące współdziałanie małopolskiej Policji i innych służb #3
  • Ćwiczenia doskonalące współdziałanie małopolskiej Policji i innych służb #4
  • Ćwiczenia doskonalące współdziałanie małopolskiej Policji i innych służb #5
  • Ćwiczenia doskonalące współdziałanie małopolskiej Policji i innych służb #6
Powrót na górę strony