Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodowa „dziupla” zlikwidowana

Szprotawscy policjanci ujawnili miejsce z częściami samochodowymi, pochodzącymi z kradzionych aut. W czasie prowadzonych działań, mundurowi znaleźli części od kilkudziesięciu samochodów, które zostały skradzione w różnych częściach Polski i Niemiec.

We wtorek (7 czerwca br.) policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie uzyskali informację, że na terenie jednej ze szprotawskich posesji znajdują się części ze skradzionego samochodu osobowego. W czasie prowadzonych działań, policjanci znaleźli w jednym z pomieszczeń gospodarczych fotele samochodowe od pojazdu Audi A5. Samo auto, o wartości  120 tys. złotych,  zostało skradzione w nocy z 16/17 maja 2016 r. w Międzyzdrojach.

Do wyjaśnienia sprawy został zatrzymany 37-letni mężczyzna, który wynajmował pomieszczenie gospodarcze w Szprotawie od właścicieli posesji. Podczas prowadzonych czynności, policjanci zabezpieczyli części samochodowe, pochodzące od kilkudziesięciu innych pojazdów, które zostały skradzione na terenie Polski (m.in. w Międzyzdrojach i Szprotawie) oraz na terenie Niemiec.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Wobec 37-latka został zastosowany dozór oraz poręczenie majątkowe. Za paserstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • zabezpieczone części
  • zabezpieczone części
Powrót na górę strony