Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi uratowali małą sarnę

Do nietypowej interwencji jaworskich policjantów doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu jaworskiego. Jak się okazało, pomocy mundurowych potrzebowała mała sarna, która siedziała na środku jezdni. Aby uniknąć potrącenia, funkcjonariusze zabrali ją z tego miejsca i oddali pracownikowi nadleśnictwa, zajmującemu się pomocą dzikim zwierzętom.

Jaworscy dzielnicowi otrzymali sygnał o błąkającym się małym koziołku w okolicach miejscowości Gądków, w gminie Wądroże Wielkie. Z informacji wynikało, że matka zwierzęcia porzuciła go lub została zabita. W związku z tym zgłoszeniem policjanci udali się we wskazany rejon. Chwilę później zauważyli młodą sarenkę siedzącą na środku jezdni. Było wystraszona i zdezorientowana.

Zwierzę było zbyt małe, aby samodzielnie egzystować, w dodatku mogło zostać potrącone przez samochód. Dlatego dzielnicowi podjęli decyzję o przekazaniu go do wyspecjalizowanej placówki, zajmującej się pomocą dzikim zwierzętom. Sarenka została więc zabrana przez nich do radiowozu, a następnie przewieziona do Siedmicy i przekazana pracownikowi nadleśnictwa.

Tam będzie bezpiecznie dorastać oraz przystosowywać się do ponownego życia na wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Mundurowi uratowali małą sarnę

Pobierz plik Mundurowi uratowali małą sarnę (format mp4 - rozmiar 3.34 MB)

Powrót na górę strony