Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hodował konopie warte 100 tys. złotych

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku–Białej zatrzymali 57-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który na ogródkach działkowych prowadził plantację konopi indyjskich. Kryminalni oraz policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zabezpieczyli sadzonki i krzewy konopi, a także specjalistyczny sprzęt, niezbędny do ich uprawy.

Dzięki prowadzonym od dłuższego czasu działaniom, bielscy policjanci namierzyli mężczyznę, który na ogródkach działkowych w Bielsku-Białej uprawiał konopie indyjskie. Na miejscu śledczy zabezpieczyli 649 sadzonek i 33 krzewy marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 100 tys. zł. Łącznie zzabezpieczonej marihuany można było przygotować około 3 tys. „działek” dilerskich. W wyniku prowadzonych działań stróże prawa znaleźli również specjalistyczny sprzęt, taki jak lampy, czy nawilżacze, które były wykorzystywane do uprawy roślin.

57-latkowi postawiono zarzut uprawy konopi w znacznych ilościach, za co grozi nawet do 8 lat więzienia. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

(KWP w Katowicach / ms)

  • Hodował konopie warte 100 tys. złotych #1
  • Hodował konopie warte 100 tys. złotych #2
  • Hodował konopie warte 100 tys. złotych #3
  • Hodował konopie warte 100 tys. złotych #4
  • Hodował konopie warte 100 tys. złotych #5
  • Hodował konopie warte 100 tys. złotych #6

Film Hodował konopie warte 100 tys. złotych

Pobierz plik Hodował konopie warte 100 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 7.44 MB)

Powrót na górę strony