Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał się podpalić – uratowali go policjanci

Data publikacji 14.06.2016

Dzięki interwencji strzyżowskich policjantów udało się uratować życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Desperat oblał się benzyną i groził, że się podpali. Wszystko rozegrało się w jednej z miejscowości na terenie gminy Strzyżów.

W niedzielę po północy ( z 12/13.06.br.), dyżurny strzyżowskiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który po polaniu się łatwopalną cieczą zagroził rodzinie, że się podpali. Policjanci szybko udali się we wskazane miejsce.

Na jednej z posesji na terenie gminy Strzyżów zastali młodego mężczyznę. W jednej ręce trzymał plastikowy pojemnik, z którego wylewał na swoje ubranie płyn o zapachu benzyny, w drugiej ręce miał zapaloną zapalniczkę. Krzyczał, żeby nikt się do niego nie zbliżał, bo się podpali.

Dzielnicowi podjęli rozmowę z mężczyzną, jednak ten ciągle wygrażał, że się podpali. W pewnym momencie mężczyzna wylał na siebie płyn i zapaloną zapalniczkę zbliżył do ubrania. Policjanci zareagowali błyskawicznie, wykorzystując moment nieuwagi desperata podbiegli do niego, obezwładnili i wyrwali zapalniczkę z ręki.

27-letniego mężczyznę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł go do szpitala.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony