Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratują życie

Data publikacji 28.12.2007

Policjanci z Jastrzębia uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. 40-latek zadzwonił na Policję z informacją, że zamierza się powiesić. Funkcjonariusze szybko namierzyli desperata. Dzięki błyskawicznej akcji reanimacyjnej uratowali niedoszłego samobójcę. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dochodziła godzina 15.30, gdy do oficera dyżurnego komendy z Jastrzębia zadzwonił mężczyzna z informacją, że zamierza popełnić samobójstwo. Podczas krótkiej wymiany zdań policjant starał się uzyskać jak najwięcej informacji o rozmówcy. Dzięki swojej dociekliwości dowiedział się, że mężczyzna zamierza powiesić się w miejscu, gdzie wcześniej zginął jego syn. W okolice oczyszczalni ścieków przy ulicy Pszczyńskiej natychmiast został więc skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze szybko znaleźli niedoszłego samobójcę.

Po odcięciu desperata rozpoczęli reanimację, którą kontynuowali do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki szybko udzielonej pomocy mężczyzna odzyskał przytomność i został przewieziony do szpitala. Jak oceniają lekarze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Powrót na górę strony