Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niedawno wznowił treningi na macie, a już stanął na podium

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie – st. asp. Jarosław Lenc, który na co dzień kieruje posterunkiem w Kikole wywalczył srebrny medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Pomorza Open Karate Kyokushin w Resku. Zajął II miejsce w formule kumite masters open. Trzy miesiące wcześniej również stanął na podium.

Na początku czerwca (04.06.16) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza Open Karate Kyokushin w Resku. W zawodach wzięło udział 289 zawodników z 17 klubów sportowych z Polski oraz Niemiec i Rosji. St. asp. Jarosław Lenc współzawodniczył w formule kumite masters open, reprezentując Lipnowski Klub Kyokushin Karate. Funkcjonariusz wywalczył sobie drugie miejsce na podium. W finałowej walce przegrał ze swoim przeciwnikiem w dogrywce. 

St. asp. Jarosław Lenc służbę w Policji rozpoczął 17 lat temu, a od 2 jest kierownikiem posterunku w Kikole. Sztuki walki zaczął trenować w wieku 11 lat w jednym z toruńskich klubów karate kyokushin. Ostatecznie podjął decyzję, że rezygnuje z nich, gdy został przyjęty do Policji z racji wielu zmian, które wtedy nastąpiły w jego życiu. Wychodził wówczas z założenia, że jeśli nie chodzi na treningi systematycznie, to nie ma to sensu. W tym czasie sam nie trenował, ale pasję do sportowych zmagań na macie zaszczepił swoim dzieciom – córce i synowi. Oboje mogą się poszczycić własnymi w tej dziedzinie sukcesami, zwłaszcza utytułowana już w kumie dziewcząt - 11-letnia Patrycja.

Funkcjonariusz st. asp. Jarosław Lenc powrócił do swoich młodzieńczych zamiłowań na macie niespełna dwa lata temu, przełamując swoje dotychczasowe przeświadczenie, że nie zdoła wygospodarować czasu na treningi. Zrobił to, jak sam reasumuje, głownie pod namową żony, którą także aktywnie „wciągnęły” sztuki walki. W marcu tego roku zadebiutował na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin we Włocławku. Zdobył tam brązowy medal w kumite, w kategorii seniorów +85 kg. Zapytany o krótką refleksję na temat reaktywowania swoich zainteresowań, bez namysłu odparł, „że cały czas zdobywa w tej dziedzinie doświadczenie i umiejętności, a aktywne uprawianie sportu jest dla niego doskonałym panaceum na odreagowanie od codziennego zabiegania. Sprawia, że człowiek jest o wiele bardziej zdyscyplinowany i zorganizowany. Ponadto, uczy pokory i szacunku zarówno do własnych słabości, jak i innych”.

Policjantowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony