Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek próbował swoich sił za "kółkiem"

Data publikacji 28.12.2007

Policyjny patrol z bielańskiej komendy zatrzymał 15- letniego Mateusza S. Młodzieniec kierował samochodem, nie mając do tego uprawnień. Na widok radiowozu zatrzymał auto i rzucił się do ucieczki. Teraz odpowie przed sądem dla nieletnich.

Wszystko wydarzyło się wczoraj wieczorem. Kilka minut przed godziną 21.00, policjanci patrolujący okolice ulicy Wrzeciono dostali polecenie by pojechać na parking, gdzie kierowca ”malucha kręcił kółka”. Funkcjonariusze natychmiast tam pojechali. Na skrzyżowaniu ulicy Wrzeciono z Lindego zauważyli pomysłowego kierowcę.

Okazało się, że za kierownicą siedział nieletni Mateusz S., który wykorzystując nieuwagę dorosłych, postanowił sobie trochę pojeździć. 15- latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ponadto poruszał się autem bez włączonych świateł. Policjanci z bielańskiej patrolówki zatrzymali chłopca, przewieźli do domu i przekazali pod opiekę babci.

Dziś policjanci ustalają, kto jest właścicielem malucha i w jaki sposób trafił on w ręce 15-latka. Za popełnione wykroczenia Mateusz S. odpowie przed sądem dla nieletnich.

Powrót na górę strony