Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa złote medale Mistrzostw Polski IMAF dla policjanta świebodzińskiej komendy

Sierż. sztab. Przemysław Perczyński indywidualnym i zespołowym Mistrzem Polski w Kobudo. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zdobył dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski IMAF, które odbyły się w Złotoryi.

Sierż. sztab. Przemysław Preczyński jest policjantem Wydziału Kryminalnego KPP w Świebodzinie z 9-letnim stażem. Jego pasją są japońskie sztuki walki. Wolny czas po służbie poświęca na ćwiczenia w Klubie Sportowym Ju-Jitsu w Świebodzinie. Klub przynależy do Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki (IMAF).

4 czerwca w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Polski IMAF. Na imprezę przybyło prawie 200 zawodników. Konkurencje w różnych kategoriach odbywały się od rana do późnego popołudnia. Przemysław Perczyński wystartował w dwóch: Kobudo seniorów (klasa Kyu) i Kobudo Kata synchroniczne, drużynowe. W obu kategoriach wywalczył I miejsca. Funkcjonariusz świebodzińskiej jednostki ćwiczy nie tylko długim kijem. Z powodzeniem posługuje m.in. się pałkami typu Tonfa, robiąc formy Kata dwoma jednocześnie.

Kobudo to system walki narzędziami, przeważnie drzewcowymi. Styl ćwiczony przez sierż. szta. Perczyńskiego pochodzi z Okinawy. Bronią wybraną na Mistrzostwach był długi (180 cm.) kij zwany „bo”. Podobnie w kata synchronicznym drużynowym. Tu trudność polegała na tym, aby trzech zawodników jednocześnie, równo wykonywało te same sekwencje. Drużyna ze Świebodzina zrobiła to najlepiej.

Ogromnie cieszy taki sukces. Widać, że 6 lat treningów przyniosło wspaniałe owoce. Znajomość sztuk walki przydaje się funkcjonariuszom w codziennej służbie, ale daje też ogromną satysfakcję, gdy zdobędzie się mistrzostwo w rywalizacji z innymi  – skomentował podinsp. Mirosław Wiśniewski z KPP w Świebodzinie – na co dzień trener Przemysława Perczyńskiego. Co ciekawe… w tej drużynie wystąpiła też małżonka Przemysława Perczyńskiego, Agnieszka.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony