Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wbiła mu nóż w oko

Data publikacji 28.12.2007

Policjanci z Katowic zatrzymali 16-letnią mieszkankę Sosnowca, która ugodziła nożem 58-letniego mężczyznę. Katowiczanin został zraniony w oko. Trafił do szpitala, gdzie do dziś walczy o życie.

Wszystko wydarzyło się w nocy 20 grudnia. W jednym z mieszkań przy ulicy Franciszkańskiej znaleziono wtedy mężczyznę z wbitym w oko nożem kuchennym. Ranny w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala Do mieszkania natychmiast przyjechali policjanci. Technicy kryminalistyki przez kilka godzin przeprowadzali oględziny, zabezpieczyli kilkadziesiąt śladów, między innymi linii papilarnych. Do wyjaśnienia sprawy wykorzystano Automatyczny System Identyfikacji Daktyloskopijnej AFIS. Na podstawie zabezpieczonych śladów linii papilarnych policjanci ustalili dane personalne osób, które w dniu tragedii przebywała w mieszkaniu.

Pracujący nad tą sprawą policjanci odtworzyli przebieg tego tragicznego wieczoru. Z ich ustaleń wynikało, że 19 grudnia na dworcu PKP 58-letni katowiczanin zaprosił troje nastolatków do swojego mieszkania. Tam razem spożywali alkohol. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna chciał nakłonić jedną z dziewczyn do seksu. W pewnym momencie został popchnięty i przewrócił się. 16-latka podniosła z podłogi rozbite szkoło i kilkadziesiąt razy zraniła mężczyznę. W końcu złapała nóż i wbiła go w oko poszkodowanemu. Wszystkie osoby uciekły wtedy z mieszkania.

Podejrzana 16-latka została zatrzymana wczoraj na ulicy 3-go maja w Katowicach. Wyśledziły ją kamery miejskiego monitoringu. Ranny mężczyzna walczy w szpitalu o życie.

Powrót na górę strony