Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 28.12.2007

Policjanci z Gliwic i Katowic ustalili sprawcę fałszywego alarmu bombowego. 22-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego kilka dni temu powiadomił o podłożonym w domu opieki społecznej ładunku wybuchowym. Z budynku ewakuowano blisko 140 pensjonariuszy. Dla 11 obłożnie chorych wiązało się to z poważnym zagrożeniem dla ich zdrowia. Teraz młody chłopak odpowie za swój czyn przed sądem.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia. Około godziny 19.00 anonimowy rozmówca powiadomił telefonicznie o podłożonym ładunku wybuchowym w domu opieki społecznej w Sośnicowicach. Na miejsce natychmiast zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe. Policjanci i strażacy ewakuowali z budynku 139 pensjonariuszy oraz pracowników. Do ostatniej chwili zwlekano z ewakuacją 11 obłożnie chorych osób, gdyż przeniesienie w bezpieczne miejsce mogło spowodować zagrożenie ich zdrowia. Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Pirotechnicy nie odnaleźli żadnego ładunku wybuchowego.

Szukaniem autora alarmu zajęli się policjanci z Gliwic i Katowic. Szybko namierzyli sprawcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Będzie też musiał pokryć koszty policyjnej akcji.

Powrót na górę strony