Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8 zarzutów za przywłaszczenie telefonów

Data publikacji 28.12.2007

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali Konrada K., który prosząc o użyczenie telefonu komórkowego, przywłaszczał sobie aparaty innych osób. 18-latkowi przedstawiono 8 zarzutów. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze 2 lat więzienia, w zawieszeniu na 5 lat i grzywnie w wysokości 2 tysięcy złotych. Sprawdzenie danych pozwoliło ponadto na ustalenie, że Konrad K. w październiku uciekł z zakładu poprawczego.

Od początku grudnia do policjantów z Mińska Mazowieckiego zaczęły docierać sygnały o młodym mężczyźnie, który prosząc o użyczenie telefonu komórkowego „znikał” z otrzymanym aparatem. Z informacji przekazywanych przez poszkodowane osoby wynikało, że za procederem tym stoi ten sam człowiek. Sposób, w jaki wykorzystywał ufność swoich ofiar był w każdym przypadku bardzo podobny. Mężczyzna wchodził do sklepu, podchodził do sprzedawcy i prosił o pożyczenie telefonu komórkowego twierdząc, że jego aparat właśnie się rozładował lub uszkodził. Czasami, aby wzbudzić zaufanie, zostawiał w zastaw jakąś sumę pieniędzy, a następnie wychodził ze sklepu i wracał oddać aparat. Po chwili prosił o ponowne użyczenie aparatu. Tym razem nie zostawiał jednak pieniędzy i z telefonem w ręku opuszczał sklep. W taki sposób przywłaszczył sobie 8 aparatów.

Na podstawie uzyskanych informacji kryminalni stworzyli dokładny rysopis sprawcy. Policjanci przejrzeli również nagrania z monitoringu miejskiego, sklepów i pubów. Wkrótce mundurowi namierzyli poszukiwanego mężczyznę. Konrad K. został zatrzymany we własnym mieszkaniu. Poszkodowani rozpoznali 18-latka. Mężczyźnie przedstawiono 8 zarzutów przywłaszczenia cudzego mienia. Sprawdzenie danych pozwoliło ponadto na ustalenie, że Konrad K. w październiku uciekł z zakładu poprawczego.

Konrad K. poddał się dobrowolnie karze 2 lat pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 5 lat oraz grzywnie, w wysokości 2 tysiące złotych. 18-latek trafił z powrotem do zakładu poprawczego. Prowadzący sprawę funkcjonariusze przypuszczają, że mężczyzna mógł oszukać więcej osób, które nie zgłosiły się na Policję. Poszkodowani, którzy stracili telefon w opisany powyżej sposób, proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim, telefon 025 759-72-64 oraz 025 759-72-00.

Powrót na górę strony