Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustka internetowa

Data publikacji 28.12.2007

Policjanci z Elbląga zatrzymali 28-letnią oszustkę internetową. Podejrzana kobieta, zamieszczając ogłoszenia w Internecie, zwracała się z prośbą o pomoc finansową dla rzekomo chorego dziecka. W ten sposób wyłudziła pieniądze od kilkunastu osób. Jak tłumaczyła, zmusiła ją do tego trudna sytuacja finansowa. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia.

Policjanci ustalili, że w kilku ogólnopolskich i regionalnych internetowych serwisach ogłoszeniowych ukazują się anonse, w których autor zwraca się o natychmiastową pomoc dla swojego chorego dziecka. Powoływał się przy tym na konkretne fundacje. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 28-letnią mieszkankę Elbląga. Jak ustalono, zamieszczała ona nieprawdziwe informacje, wyłudzając w ten sposób pieniądze od osób dobrej woli. Kobieta wykorzystywała bezinteresowną chęć niesienia pomocy.

Ustalono, że 28-latka od września do grudnia w różnych serwisach internetowych zamieściła kilkanaście ogłoszeń. Pokrzywdzeni wpłacali pieniądze na wskazane przez nią prywatne konta bankowe. Zatrzymana kobieta przyznała się do wszystkiego, tłumacząc, że zmusiła ją do tego trudna sytuacja finansowa. Funkcjonariusze ustalają teraz dokładną liczbę oszukanych osób, które wpłaciły pieniądze na konto oszustki. Kobiecie grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, żeby przed dokonaniem jakichkolwiek wpłat, zawsze potwierdzać dane oraz numery kont bankowych zawartych w ogłoszeniach internetowych i prasowych bezpośrednio w biurach fundacji, na które powołują się osoby zamieszczające prośby o pomoc finansową.

Powrót na górę strony