Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

38-latek nie uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 16.06.2016

Włocławscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu włocławskiego, który najechał na leżącą na drodze osobę i odjechał z miejsca zdarzenia. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie w prokuraturze mężczyźnie zarzutu udziału w wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Za takie zachowanie może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w sobotę (04.06.2016) około godziny 1 w nocy w miejscowości Witoldowo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący nieustalonym pojazdem najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. 31-latek na skutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Analiza zebranych informacji i zabezpieczonych śladów przez włocławskich policjantów pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego, który mógł uczestniczyć w wypadku. W poniedziałek (13.06.2016) mając tą wiedzę, kryminalni zatrzymali w miejscu zamieszkania 38-latka. Na jego posesji zabezpieczyli pojazd marki Renault do dalszych badań.

W środę (15.06.2016) funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut udziału w wypadku drogowym, w którym poniosła śmierć osoba oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. 
Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal prowadzą czynności m.in. z udziałem biegłego z dziedziny wypadków drogowych.

(KWP Bydgoszcz / mm)

Film zatrzymany za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Pobierz plik zatrzymany za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia (format mp4 - rozmiar 3.44 MB)

Powrót na górę strony