Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekali kradzionym autem – zatrzymani po pościgu

Data publikacji 28.12.2007

Oławscy policjanci zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn, którzy jechali skradzionym samochodem. Sprawcy ukradli auto w jednej z podoławskich miejscowości. Chcąc uniknąć zatrzymania uciekali nim przez pola. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj oficer dyżurny komendy powiatowej w Oławie został poinformowany o kradzieży w jednej z podoławskich miejscowości. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zginął samochód alfa romeo. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli szukać auta. Na podstawie posiadanego rozpoznania sprawdzali okoliczne miejscowości.

Już po dwóch godzinach w jednej z nich trafili w pobliże posesji, gdzie zauważyli alfę romeo. Podejrzewali, że jest to auto, którego szukają. Kiedy przebywający na posesji mężczyźni zorientowali się, że zostali namierzeni przez policjantów, wsiedli do samochodu i zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Po kilkunastu minutach policjanci dogonili ich. Okazało się, że kradzionym samochodem uciekało dwóch mieszkańców Oławy w wieku 23 i 28 lat.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obaj byli już wcześniej notowani za przestępstwa samochodowe. Policjanci sprawdzają, czy nie mają oni na koncie kradzieży jeszcze innych samochodów.

Powrót na górę strony