Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom: Rozbicie grupy napadającej na starsze osoby

Policjanci z ostrołęckiej sekcji Wydziału Kryminalnego KWP, Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu i KMP w Ostrołęce rozbili grupę przestępców napadających na starsze i samotne osoby.

Przestępcy działali głównie w powiatach przasnyskim i ostrołęckim. W nocy z 29/30 października 2005 r. tylko w jednej miejscowości powiatu przasnyskiego dokonali pięć napadów. Ich ofiarami były zazwyczaj osoby starsze i samotne. Przestępcy napadali na nich w ich domach okradając z pieniędzy, sprzętu agd i biżuterii. Swoje ofiary często wiązali i bili, by wydobyć informacje o pieniądzach i kosztownościach.


Do rozbicia grupy doszło 9 listopada. Policjanci zatrzymali pięciu mieszkańców Ostrołęki (15-22 l.), którym udowodniono jak na razie 12 rozbojów. Podczas przeszukania mieszkań ww. policjanci znaleźli większość zrabowanych przedmiotów.

10 listopada Sąd Rejonowy w Przasnyszu na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu poparty przez Prokuraturę Rejonową w Przasnyszu w stosunku do dwóch sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W stosunku do jednego ze sprawców zastosowano dozór policyjny. Dwaj nieletni będą odpowiadali przed Wydziałem Nieletnich i Rodzinnym Sądu Rejonowego w Przasnyszu.

W tej chwili policjanci ustalają, czy sprawcy działali także w innych powiatach i województwach.

Powrót na górę strony
Polska Policja