Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hiszpańskie złoto trafi do Szczytna...

Data publikacji 19.06.2016

... a dokładniej do kom. Grzegorza Tomczaka – wykładowcy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Podczas tegorocznej VI edycji Europejskich Igrzysk Policjantów i Strażaków (European Police & Fire Games), które odbywają się w Hiszpanii, reprezentant szczycieńskiej Uczelni zdobył dwa złote medale w biathlonie, w tym jeden drużynowo wspólnie z mł. insp. Januszem Skosolasem – I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Podczas największej na świecie imprezy sportowej dla przedstawicieli służb mundurowych - policji, straży pożarnej, służby więziennej, a także straży granicznej czyli European Police & Fire Games  nie mogło zabraknąć przedstawicieli z Polski. Na starcie ponad 90 konkurencji sportowych stanęło wielu reprezentantów Polskiej Policji, w tym kom. Grzegorz Tomczak z Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego WBW WSPol.

Wykładowca szczycieńskiej Uczelni okazał się bezkonkurencyjny w  biathlonie w kat. wiekowej 40+. Do Szczytna przywiezie jednak nie jeden, a dwa złote medale. To za sprawą dobrej dyspozycji drugiego policjanta, który reprezentował nasz kraj w tej konkurencji. Mł. insp. Janusz Skosolas – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pucku zdobył srebrny medal w kat. wiekowej +45. Łączny wynik zawodników z Polski dał im złoto w drużynie.

Jak podkreśla kom. Grzegorz Tomczak, nie było tak łatwo: „Podczas tej konkurencji musieliśmy łącznie przebiec 3 km, oddając po każdym pokonanym 1 km,6 strzałów do tarczy z odległości 15 m. To nie lada wyzwanie, ponieważ należy ustabilizować oddech i dobrze zgrać przyrządy celownicze w jak najkrótszym czasie. Tygodnie przygotowań biegowych i strzeleckich nie poszły na marne. Cieszę się ze zwycięstwa,  tym bardziej, że w ubiegłym roku w Fairfax w USA zdobyłem miejsce tuż za podium.”

Wspol / KGP ar

  • Zwycięzca biathlonu kom. Grzegorz Tomczak
  • mł. insp. Janusz Skosolas i kom. Grzegorz Tomczak
  • Zwycięzca biathlonu kom. Grzegorz Tomczak
Powrót na górę strony