Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chris Costa poprowadził dwutygodniowe szkolenie dla funkcjonariuszy pionu bojowego Zarządu III CBŚP

Data publikacji 19.06.2016

Jeden z najlepszych instruktorów znany ze swoich oryginalnych, a czasami bardzo niekonwencjonalnych technik w posługiwaniu się bronią. Człowiek przełamujący "ograne" stereotypy, tworzący nową jakość w strzelaniu bojowym, stawiający na prostotę i efektywność szkolił funkcjonariuszy Zarządu III CBŚP. Tematem szkolenia były ofensywne i defensywne techniki użycia broni palnej podczas bojowych działań operacyjnych.

W pierwszym etapie szkolenia skupiono się na technikach użycia broni krótkiej i długiej podczas bojowych działań operacyjnych w miejscach publicznych.  W szczególności zwrócono uwagę na zasady bezpiecznego prowadzenia ognia w zespołach w sytuacji tzw. aktywnego strzelca.  

W drugim etapie szkolenie obejmowało wszelkie sytuacje strzeleckie z wykorzystaniem pojazdów. Przećwiczono prowadzenie bezpiecznego dla osób postronnych i skutecznego ognia z wnętrza pojazdu w zespole oraz przy wykorzystaniu wielu pojazdów, w tym również znajdujących się w ruchu.

Omówiono i przećwiczono zasady wykorzystania pojazdów jako efektywnej zasłony w przypadku gdy zaistniała sytuacja zmusza funkcjonariuszy do przejścia do działań defensywnych.

Szkolenie było przeprowadzone w ramach realizacji programu Norway Grants.

 

CBŚP/ah

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.86 MB)

Powrót na górę strony