Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację

Data publikacji 20.06.2016

Dwoje mieszkańców Nysy usłyszało zarzuty uprawy konopi i posiadania znacznej ilości narkotyków. Rośliny, policjanci znaleźli na poddaszu wynajmowanego przez zatrzymanych domu. Łącznie śledczy zabezpieczyli ponad 100 krzewów, sprzęt służący do ich uprawy oraz 3 kilogramy suszu. Za takie przestępstwo, dwoje mieszkańców Nysy w więzieniu może spędzić nawet 10 lat więzienia.

Nyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na początku czerwca weszli do jednego z domów. Funkcjonariusze przypuszczali, że wewnątrz znajduje się uprawa konopi indyjskich. Dom był wynajmowany przez dwoje młodych mieszkańców Nysy.

Na poddaszu budynku śledczy znaleźli nielegalna plantację. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, wyposażonym w system oświetlenia, nawadniania i wentylacji. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 nielegalnych roślin w różnych fazach wzrostu oraz 3 kilogramy suszu.

W tej sprawie policjanci zatrzymali 19-letnią mieszkankę Nysy, a po kilku dniach jej 22-letniego znajomego. Oboje usłyszeli już zarzut uprawy konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co może im grozić nawet do 10 lat więzienia.

(KWP Opole /dk)

  • Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację #1
  • Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację #2
  • Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację #3
Powrót na górę strony