Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 20.06.2016

W miniony piątek (17 czerwca 2016) funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 28 –letniego mieszkańca gminy Stąporków. Jest on podejrzany o uprawę konopi indyjskich. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 220 roślin. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może mu teraz grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pewnego czasu koneccy kryminalni podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Stąporków może trudnić się narkotykowym procederem. Funkcjonariusze po ustaleniu niezbędnych szczegółów złożyli wizytę 28 –latkowi. W trakcie przeszukania posesji należącej do mężczyzny policjanci ujawnili łącznie 226 krzaków konopi indyjskich znajdujących się w różnym stadium rozwoju oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy roślin.

Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli gotowy susz, który wraz z roślinami został przekazany do laboratorium kryminalistycznego. Ze wstępnych ustaleń śledczych z zabezpieczonej ilości roślin mężczyzna mógł wyprodukować około 4,5 kg gotowego narkotyku. Ta ilość wystarczyłaby do odurzenia kilkuset osób. 28–latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kielce /dk)

  • Policjanci zlikwidowali plantację konopi #1
  • Policjanci zlikwidowali plantację konopi #2
  • Policjanci zlikwidowali plantację konopi #3
Powrót na górę strony