Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląski policjant obronił tytuł Mistrza Europy Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc

Data publikacji 20.06.2016

Dolnośląski policjant Andrzej Kocyła po raz kolejny obronił tytuł Mistrza Europy Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na zawodach European Police and Fire Games 2016 w Huelwie wystartował w kategorii do 110 kilogramów. Tytuł mistrzowski zdobył wynikiem 230 kilogramów.

European Police and Fire Games, to impreza stworzona z myślą o sportowcach, którzy na co dzień strzegą prawa i porządku w służbach mundurowych swoich krajów. Daje szansę policjantom, strażakom, oficerom służb granicznych, celnych i innych na to, aby zademonstrować swoje sportowe możliwości.

Andrzej Kocyła startując w tegorocznej edycji zawodów, po raz kolejny obronił tytuł mistrzowski. W kategorii wagowej do 110 kg udźwignął rolę faworyta i jak w poprzednich edycjach był bezkonkurencyjny, zdobywając tytuł Mistrza Europy wynikiem 230 kilogramów.

Andrzej oprócz osiągnięć sportowych jest także bardzo aktywny społecznie. Jest zaangażowany w organizację programów i imprez sportowych dla młodzieży promujących zdrowy tryb życia. Jest prezesem Stowarzyszenia Sportowego Wyciskania Sztangi Leżąc WILKOŁAK. Na co dzień służy  w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony